Mr Frank McGuire

Frank McGuire

Meet Frank

Frank was first elected to the Legislative Assembly in 2011.

View chamber seat

Positions

  • Parliamentary Secretary for Crime Prevention since December 2018

  • Parliamentary Secretary for Medical Research since December 2014

  • Parliamentary Secretary for Small Business and Innovation November 2016 - December 2018

  • Shadow Parliamentary Secretary for Scrutiny of Government February 2012 - December 2014

Committee Memberships

Allowances and Budget Reports

Register of Interest

Electorate office

Contact the electorate office for matters about your community.

Postal address

PO Box 3213 Broadmeadows VIC 3047